7 סיבות לאבטלה

שתפו את המאמר
תוכן העניינים

7 סיבות לאבטלה

ישנם 7 סיבות לאבטלה. ארבע סיבות יוצרות אבטלה חיכוך. סוג זה של אבטלה הוא כאשר עובדים עוזבים את עבודתם כדי למצוא עבודה טובה יותר. שתי סיבות יוצרות אבטלה מבנית. זה כאשר כישורי העובדים או דרישות ההכנסה של העובדים כבר לא תואמות את המשרות הזמינות.

אבטלה חיכוכית ומבנית מתרחשת אפילו בכלכלה בריאה. שיעור האבטלה הטבעי הוא בין 4% ל-5%, על פי משרד התעסוקה

מגדירה מובטלים כמי שמחוסרי עבודה וחיפשו עבודה באופן פעיל בארבעת השבועות האחרונים וכן אלה שפוטרו זמנית מעבודה. אם הם לא ממשיכים לחפש, משרד התעסוקה לא סופרת אותם בכוח העבודה.

הלוואה ללקוחות כל הבנקים

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה אונליין.

ארבעה גורמים לאבטלה חיכוכית

אחת הסיבות לאבטלה היא עזיבת כוח העבודה מרצון. חלק מהמובטלים חסכו מספיק כסף כדי שיוכלו לעזוב עבודות שאינן מספקות. יש להם את המותרות לחפש עד שהם מוצאים בדיוק את ההזדמנות הנכונה. הסיבה השנייה היא כאשר עובדים עוברים דירה. הם מובטלים עד שהם מוצאים משרה בעיר החדשה.

הסיבה השלישית היא כאשר עובדים חדשים נכנסים לכוח העבודה.

זה כולל סטודנטים שמסיימים תיכון, מכללה או כל תכנית לתואר גבוה יותר. הם מחפשים עבודה שמתאימה לכישוריהם ולכישוריהם החדשים. זה הגורם העיקרי לאבטלת נוער.

הסיבה הרביעית היא כאשר מחפשי עבודה נכנסים מחדש לכוח העבודה.

מדובר באנשים שעברו תקופה בחייהם שבה הפסיקו לחפש עבודה. הם היו יכולים להפסיק לעבוד כדי לגדל ילדים, להתחתן או לטפל בקרובי משפחה מבוגרים. ארבעת הסיבות הללו הן חלק בלתי נמנע מתהליך חיפוש העבודה. החדשות הטובות הן שאבטלה חיכוך היא בדרך כלל וולונטרית ולטווח קצר.

עוד על: כיצד פועל ריבית הלוואה?

שני גורמים לאבטלה מבנית

אבטלה מבנית אינה מרצון ואינה לטווח קצר. שתי הסיבות הבאות הללו מובילות לאבטלה לטווח ארוך. הסיבה החמישית היא התקדמות הטכנולוגיה. זה כאשר מחשבים או רובוטים מחליפים עובדים. רוב העובדים הללו זקוקים להכשרה נוספת לפני שהם יכולים למצוא עבודה חדשה בתחומם.

הסיבה השישית היא מיקור חוץ לעבודה. זה כאשר חברה מעבירה את מוקדי הייצור או הטלפונים שלה למדינה אחרת. עלויות העבודה זולות יותר במדינות עם יוקר מחיה נמוך יותר. מצב זה התרחש במדינות רבות לאחר חתימת הסכם במדינה אחרת. עבודות ייצור רבות עברו לסין ופוגעות בכלכלת ישראל. זה גם התרחש ברגע שעובדים בסין ובהודו השיגו את הכישורים הדרושים לחברות ישראליות.

בדקו דירוג אשראי: בבנק ישראל

מה גורם לאבטלה מחזורית?

הגורם השביעי לאבטלה הוא כאשר יש פחות משרות ממועמדים. המונח הטכני הוא אבטלה חסרת ביקוש. כאשר זה קורה בשלב המיתון של מחזור העסקים, זה נקרא אבטלה מחזורית.

ביקוש צרכני נמוך יוצר אבטלה מחזורית. חברות מפסידות יותר מדי רווח כשהביקוש יורד. אם הם לא מצפים שהמכירות יתגברו בקרוב, הם חייבים לפטר עובדים. האבטלה הגבוהה גורמת לירידה בביקוש הצרכני עוד יותר, וזו הסיבה שהיא מחזורית. זה גורם לאבטלה בקנה מידה גדול.

דוגמאות כוללות את המשבר הפיננסי של 2008.

העלאת שכר המינימום ואבטלה בגירעון בביקוש

אבטלה בגירעון בביקוש מתרחשת לפעמים כשהשכר גבוה מדי. זה אחד הטיעונים נגד שכר מינימום גבוה יותר. המבקרים טוענים שכאשר עסקים נאלצים לשלם משכורת גבוהה יותר לאדם, הם חייבים לתת לעובדים אחרים ללכת.

מהי הונאה בנקאית וכיצד ניתן להימנע ממנה

לא כל הגורמים לאבטלה יוצרים אבטלה

אם מישהו מוותר על חיפוש עבודה, לעומת זאת, משרד התעסוקה לא סופר אותו בשיעור האבטלה. אם מישהו פורש, חוזר לבית הספר או עוזב את כוח העבודה כדי לטפל בילדים או בני משפחה אחרים, זו לא אבטלה כי הוא כבר לא מחפש עבודה. גם אם הם יעדיפו עבודה, משרד התעסוקה לא סופר אותם כמובטלים אלא אם כן הם הסתכלו בחודש האחרון.

אנשים שחיפשו בשנה האחרונה, אך לא בחודש האחרון, נקראים מובטלים שולי.

עברו לדף הבית: הלוואה ברגע.

עוד מאמרים

האמת מאחורי הלוואות בבנק לאומי טיפים לניהול משא ומתן
האמת מאחורי הלוואות בבנק לאומי: טיפים לניהול משא ומתן במסע...
חלומות בריבית נמוכה
חלומות בריבית נמוכה: כיצד הבנקים בישראל משנים את משחק...
גישה מדעית לבחירת הלוואה
גישה מדעית לבחירת הלוואה: מדריך לקבלת החלטות מושכלת גישה...
הלוואה אטרקטיביות באינטרנט
המדריך המלא לזיהוי הצעות הלוואה אטרקטיביות באינטרנט במדינת...
חוקים חדשים בתחום ההלוואות
חוקים חדשים בתחום ההלוואות: מה צריכים לדעת לפני שלוקחים...
בדקו זכאות להלוואה