3 שלבים לתשלום חשבונות בזמן ולחסוך כסף

שתפו את המאמר
תוכן העניינים

3 שלבים לתשלום חשבונות בזמן ולחסוך כסף

אז מהן ה- 3 שלבים לתשלום חשבונות בזמן ולחסוך כסף? הבנה כיצד לשלם את החשבונות בזמן היא חלק חשוב בניהול כספים יעיל. לא רק שתשלום חשבונות בזמן משפיע על ציון האשראי שלך, תשלומים מאוחרים ופספוסים עלולים לגרום לעליית ריבית קנס, לעמלות איחור או להישלח לחשבון שלך לאיסוף.

דפוס של אי תשלום חשבונות בזמן עלול לגרום גם לדחיית אשראי, או לשיעורי ריבית גבוהים יותר בעת הגשת בקשה לקבלת הלוואות או כרטיסי אשראי.

כיצד לשלם את החשבונות שלך בזמן, בכל פעם

אם יש לך סוגים רבים של חשבונות, הכנסה לא סדירה, או  שחיים עם תלוש למשכורת, שמירה על החשבונות שלך מאורגנים ותשלומים בזמן יכול להיות מאתגר במיוחד. להלן שישה שלבים פשוטים שיעזרו לך להבין כיצד לשלם חשבונות בזמן ולהקל על תשלום חשבונות.

הלוואות להליך רפואי - מה שצריך לדעת

1. ערכו רשימה של החשבונות החודשיים שלכם.

קבלת שליטה על איך לשלם את החשבונות שלך בזמן מתחילה מלדעת אילו חשבונות יש לך. בעזרת גיליון אלקטרוני או עיפרון ונייר, ערכו רשימה של החשבונות שלכם. להתחיל תחילה עם החשבונות הגדולים ביותר שלך, כגון שכר הדירה, המשכנתא וכרטיסי האשראי שלך, ולאחר מכן הלוואות רכב, הלוואות אישיות או כל תשלומי הלוואות סטודנטים. חלק חשוב במאמר על 3 שלבים לתשלום חשבונות בזמן.

עוד על: הלוואות ללא כרטיס אשראי.

להוסיף חשבונות והוצאות חוזרים כמו ביטוח רכב, שירותים, טלפון, אינטרנט, שירותי סטרימינג, מנויים לחדר כושר, טיפול בילדים וכו’. לכלול את המידע הבא עבור כל פריט ברשימה שלך:

  • שם החשבון/ספק
  • סכום התשלום החודשי
  • מועד תשלום
  • אמצעי תשלום

בדקו זכאות להלוואה: הלוואה אונליין.

להקפיד לכלול רכישה עכשיו/שלם מאוחר יותר תשלומי חשבונות וללכוד כל תשלומים חוזרים אחרים. זה יכול לעזור להסתכל על דפי הבנק וכרטיס האשראי שלך כדי להיזכר בכל הנושים שלך ואת החשבונות שמשלמים על בסיס קבוע.

2. ליצור יומן חשבונות.

כעת, לאחר שהרכבת רשימה של כל החשבונות שלך, הגיע הזמן ליצור לוח חשבונות חודשי שיעזור לך לעקוב אחר מועד פירעון של כל חיוב. ככל הנראה הדרך הקלה ביותר להגדיר זאת היא להשתמש ביומן דיגיטלי (כגון בטלפון או במחשב הנייד שלך) ולפי צבע את הרשומות ביומן החשבון שלך כך שיבלטו מהאירועים האחרים שלך בלוח השנה. לחלופין,  צריך ליצור לוח שנה לחשבונות באמצעות נייר ועיפרון במקום זאת.

כדי ליצור את יומן החשבונות שלך, לעיין ברשימת החשבונות הנוכחית שלך ולהתחיל לתכנן את החשבונות שלך לפי תאריך הפירעון הנוכחי שלהם. כלול מידע מפתח מרשימת החשבונות שלך, כגון שם הנושה והסכום לתשלום.

לאחר מכן, לקבוע לוח שנה את התאריכים שמצפים לקבל כסף וכמה, כגון המשכורת החודשית או הדו-שבועית שלך. אם נמצאים בלוח שכר רגיל, לשים לב ללוח הזמנים של יום המשכורת שלך ואת הסכום שמקבלים בדרך כלל.

לכלול הכנסה צפויה רגילה אחרת, כגון בונוס עבודה, מזונות ילדים או בני זוג וכו’.

3. לבדוק את תאריכי הפירעון של החיוב שלך.

כעת, לאחר שיצרת את לוח החשבונות החודשי שלך, ההבנה כיצד לשלם את החשבונות שלך בזמן הופכת להרבה יותר קלה. להשתמש בלוח השנה כדי לקבל מבט ממעוף הציפור על האופן שבו ההכנסה שלך משתנה במהלך החודש, היכן נוחתים תאריכי הפירעון של החשבון שלך, ואיזה סכומים יש לשלם מתי.

היכולת לראות מתי הכסף זורם ונכנס עוזרת לך לדעת אם יש לך מספיק כסף בחשבון הבנק שלך כדי לכסות את התשלומים הללו (ולהימנע משיכת יתר ועמלות איחור). יומן חשבונות מקל גם לראות היכן ייתכן שתצטרך להתאים תאריכי פירעון מסוימים של תשלום.

אם תאריך הפירעון של חשבונית אינו תואם את לוח הזמנים של התשלום שלך, או שרואים שיש יותר מדי חשבונות מוערמים בשבוע אחד, לשקול ליצור קשר עם ספק החשבונות שלך כדי לבקש שינוי בתאריך התשלום שלך.

רוב תאריכי הפירעון של תשלומי החשבונות הם כברירת מחדל לתחילת או אמצע החודש, למשל, היום הראשון/אחרון או בסביבות ה-15 בכל חודש. לכן, אם משלמים לך פעם אחת בסוף כל חודש, ייתכן שצריך לבדוק אם  לתזמן את תאריכי היעד שלך בתחילת החודש.

אם מקבלים תשלום שבועי, ייתכן שיהיה הגיוני יותר לפזר את תאריכי היעד שלך באופן שווה יותר במהלך החודש.

צריך להיכנס לחשבון המקוון שלך כדי לראות אם יכול לשנות את תאריך פירעון החשבון שלך שם. אם לא, צריך לפנות לנושה שלך בטלפון. אם זה מקל עליך לשלם בזמן, לשאול לגבי פיצול חשבונות גדולים יותר כך שמשלמים שניים או שלושה תשלומים במהלך החודש, או אם יכולים לשלם חשבון רבעוני, שנתי, או אפשרות אחרת – מה שעובד בשבילך.

עוד על: הדרך הנכונה לבחור הלוואה.

7 סיבות לאבטלה

מה קורה אם חשבונות אינם משולמים בזמן?

כאשר חשבונות אינם משולמים בזמן, יכול להיות לך תוצאות שליליות רבות. במקום להישאר במצב כספי יציב, עלול להיות לך מצב כספי לא יציב, יצירת חובות ואפילו פגיעה בציוד העסקי. בנוסף, חובות לא מתפרסמים יכולים להשפיע על היכולת שלך לקבל אשראי ועל הזדמנויות עסקיות עתידיות.

מה תדריכים המומלצים לתשלום חשבונות בזמן ולחסוך כסף?

בשביל להבטיח תשלום חשבונות בזמן ישנם כמה תדריכים מומלצים. הנה כמה מהם:

1. צור תוכנית תשלום – ייעודי לתחום הכספי שלכם. יצרו תוכנית שבה תציינו את כל החשבונות שיש לכם ומתי עליכם לשלם על כל אחד מהם.

2. השתמשו בכלי לתשלום עצמאי – תוכלו להשתמש בכלי כמו חשבון בנק, כרטיסי אשראי או כלי תשלום אחר לתשלום חשבונות בזמש לך אפשרות להגדיר תשלומים אוטומטיים עבור כל חשבון. זה יכול להיות דרך יעילה יותר להשתלם את החשבונות שלך ולהימנע מלשכוח תשלום אחד או יותר.

כדי להפוך את החיים שלך לפשוטים יותר ולהתחיל לחסוך כסף, ניתן לעקוב אחרי 2 השלבים המצויינים לעיל.

עברו לדף הבית: הלוואה ברגע.

עוד מאמרים

האמת מאחורי הלוואות בבנק לאומי טיפים לניהול משא ומתן
האמת מאחורי הלוואות בבנק לאומי: טיפים לניהול משא ומתן במסע...
חלומות בריבית נמוכה
חלומות בריבית נמוכה: כיצד הבנקים בישראל משנים את משחק...
גישה מדעית לבחירת הלוואה
גישה מדעית לבחירת הלוואה: מדריך לקבלת החלטות מושכלת גישה...
הלוואה אטרקטיביות באינטרנט
המדריך המלא לזיהוי הצעות הלוואה אטרקטיביות באינטרנט במדינת...
חוקים חדשים בתחום ההלוואות
חוקים חדשים בתחום ההלוואות: מה צריכים לדעת לפני שלוקחים...
בדקו זכאות להלוואה